14. rocznica katastrofy smoleńskiej

Pamięć tragicznie zmarłych, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, uczcił ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, wraz z przedstawicielami społeczności akademickiej.

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, została odprawiona Msza św. w kościele akademickim pw. św. Józefa na kampusie Wóycickiego.

Podczas Mszy św. koncelebrowanej, odprawionej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Delegacja pracowników wraz z Księdzem Prorektorem udała się na cmentarz w Pyrach, aby modlić się przy grobie śp. ks. prof. dr. hab. Ryszarda Rumianka, rektora UKSW w latach 2005-2010.

Na zdjęciu od lewej: dr Jakub Kowalski, ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz. i Jolanta Białkowska na cmentarzu w Pyrach

Złożono wiązanki i zapalono znicze na Powązkach, przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a także przy pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom na kampusie przy ul. Dewajtis oraz przy pamiątkowej tablicy na kampusie Wóycickiego.

Na zdjęciu od lewej: Jolanta Białkowska, ks. prof. dr hab Marek Stokłosa, prof. ucz na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach

W Auli Jana Pawła II odbył się wieczór słowno-muzyczny ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej zorganizowany przez Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego.

Podczas koncertu zorganizowanego w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Ofiary katastrofy smoleńskiej związane z naszą Uczelnią to: ks. prof. dr hab. Ryszard Rumianek, rektor UKSW w latach 2005-2010, prezydent RP Lech Kaczyński, wieloletni profesor na ATK/UKSW, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, doktor honoris causa UKSW, biskup polowy Wojska Polskiego w latach 2004-2010, dr hab. Tadeusz Płoski, doktor honoris causa UKSW, który na ATK obronił doktorat oraz ks. Jan Osiński, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji UKSW.

Relacja z koncertu pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2024