Informatyka na UKSW to przyszłościowy kierunek, który gwarantuje zdobycie pracy w nieustannie rozwijającym się obszarze technologii cyfrowych. Odpowiednio ułożony plan zajęć już od pierwszych lat studiów pozwala pogodzić naukę na Uniwersytecie z pracą zawodową.
W nowoczesnych pracowniach studenci odkrywają tajniki nauk informatycznych, a także uczą się, jak wdrażać je w różne dziedziny życia – zarówno związane z nauką, jak i zaawansowanymi technologiami, które służą gospodarce i społeczeństwu. Zajęcia odbywają się w salach i laboratoriach, które są przystosowane do programowania oraz obsługi wyspecjalizowanych programów komputerowych.
Program studiów pomaga zdobyć wiedzę z zakresu podstawowych obszarów zastosowania informatyki, zasad tworzenia oprogramowania, administrowania wybranych systemów operacyjnych, a także z zakresu technologii sieciowych i zasad bezpieczeństwa sieci. Studenci kierunku informatyka mogą aktywnie działać w kole naukowym “Fraktal” i wraz z innymi pasjonatami technologii brać udział w hackatonach i sympozjach.
Czas:
Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Specjalizacje
Studia magisterskie:
- systemy inteligentne,
- cyberbezpieczeństwo.
Perspektywy zawodowe
Po ukończeniu kierunku informatyka znajdziesz pracę m.in. w:
- firmach i agencjach technologicznych,
- firmach telekomunikacyjnych,
- międzynarodowych przedsiębiorstwach w działach IT,
- administracji publicznej.
Wymagania rekrutacyjne
Studia licencjackie stacjonarne:
Wymagane przedmioty maturalne na studia:
– dla matury z 2010 roku i z lat kolejnych: matematyka (część pisemna)
– dla matur 2005-09: jeden z przedmiotów wskazany przez kandydata spośród zestawu: matematyka, informatyka, fizyka/fizyka i astronomia (część pisemna); język obcy nowożytny – część pisemna; Przedmiot dodatkowy; przedmiot do wyboru: matematyka, informatyka, fizyka/fizyka i astronomia (część pisemna)
Studia licencjackie niestacjonarne:
Podstawą przyjęcia jest złożenie wymaganych dokumentów.
Na studia magisterskie:
Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia na tym samym kierunku studiów, na który się rekrutują, kwalifikowani są w oparciu o średnią z toku studiów.
Kandydaci, którzy nie posiadają dyplomu ukończenia studiów licencjackich na kierunku informatyka, kwalifikowani są na podstawie egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informatyka prowadzona jest przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych.
Wymagane dokumenty na informatykę