Kierunek studiów II-go stopnia stosunki międzyreligijne charakteryzuje się pogłębionym kształceniem absolwentów posiadających już podstawowe wykształcenie humanistyczne, społeczne lub inne (na poziomie przynajmniej licencjatu zawodowego). Jest on otwarty również dla kandydatów nie posiadających polskich korzeni kulturowo-religijnych, ale przybyłych do naszego kraju po to, aby żyć i pracować w Polsce. Dlatego też, choć w swojej treści studia odnoszą się do prawd religijnych (dziedzina nauk teologicznych), nie są to studia teologiczne w znaczeniu jednolitych studiów magisterskich. Kierunek stosunki międzyreligijne charakteryzuje się szeroką interdyscyplinarnością, wywodząc się z katolickiej tradycji teologicznej, pozostając jednak otwartym na inne systemy religijne i filozoficzne.
Wszystkie wykłady odbywają się w formie hybrydowej (zajęcia stacjonarne w siedzibie Uczelni z możliwością uczestniczenia online).
Czas: 2 lata (stacjonarne)
Forma studiów: stacjonarne
Perspektywy zawodowe
Po ukończeniu studiów na kierunku stosunki międzyreligijne znajdziesz pracę m.in. w:
– instytucjach kościelnych i państwowych zajmujących się integracją społeczeństwa w wymiarze różnych tradycji religijnych
– instytucjach charytatywnych, również na funkcjach kierowniczych
– jako eksperci w różnych instytucjach, w których potrzebna jest pogłębiona wiedza o religiach
Wymagania rekrutacyjne:
Kandydaci kwalifikowani są na podstawie egzaminu wstępnego w formie rozmowy kwalifikacyjnej
Stosunki międzyreligijne prowadzone są przez Wydział Teologiczny.
Wymagane dokumenty na stosunki międzyreligijne