Przejdź do treści

Studia na kierunku Ekonomia na UKSW pozwalają zdobyć wiedzę ekonomiczną wzbogaconą przedmiotami z dwóch modułów specjalnościowych.

Pierwszy moduł to specjalność „Finanse i rachunkowość”, umożliwiająca zdobycie wiedzy z obszaru m.in.: finansów publicznych, przedsiębiorstw, banków, towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy inwestycyjnych, a także z rachunkowości finansowej, zarządczej, podatkowej i bankowej.

Drugi moduł to specjalność „Ekonomika transformacji energetycznej”, która stanowi odpowiedź na istniejące wyzwania, związane z transformacją energetyczną gospodarki do 2050 r. Umożliwi poznanie m.in. efektywności energetycznej, gospodarki obiegu zamkniętego, systemów energetyki rozproszonej i prosumenckiej opartej na OZE, gospodarki wodorowej, transportu ekologicznego oraz transformacji energetycznej miast i regionów.

 Dodatkowo studenci uzyskają wiedzę z zakresu prawa, etyki, ochrony własności intelektualnej oraz grupy nauk społecznych i humanistycznych. W tracie studiów można rozwinąć umiejętności: językowe (jeden język obcy na poziomie B2 potwierdzony certyfikatem, drugi na poziomie co najmniej B2+, z elementami translatoryki i swobody prowadzenia dyskusji na tematy ekonomiczno-społeczne); ilościowe; analityczne; sprawozdawcze (poznając sprawozdawczość finansową lub niefinansową); społeczne oraz interdyscyplinarne.

Wykładowcami na kierunku Ekonomia są zarówno naukowcy, jak i pracownicy różnych departamentów ministerstw, jednostek administracji publicznej, eksperci finansowo-ekonomiczni, od systemów energetycznych i środowiskowi.

Czas: studia licencjackie – 3 lata

Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalizacje

  • finanse i rachunkowość
  • ekonomika transformacji energetycznej.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu kierunku ekonomia znajdziesz pracę m.in. w:

  • bankach i instytucjach finansowych,
  • administracji publicznej i samorządowej,
  • biurach rachunkowych i podatkowych,
  • działach finansowo-księgowych, controllingu,
  • sektorze energetycznym, produkcyjnym i usługowym,
  • instytucjach analitycznych i badawczych.

Wymagania rekrutacyjne

Studia stacjonarne:

Wymagane przedmioty maturalne na studia: matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

Przedmioty do wyboru:  WOS, geografia, fizyka/fizyka i astronomia, historia, informatyka.

Studia niestacjonarne:

Decyduje kolejność zgłoszeń z dokumentami na Wydział.

Ekonomia prowadzona jest przez Wydział Społeczno-Ekonomiczny.

Wymagane dokumenty na ekonomię

Zapisz się na studia