Przejdź do treści

Nazwa budynku

Kampus Wóycickiego

Adres budynku

ul. Wóycickiego 1/3, bud. 15, 01-839 Warszawa

Opis wejścia do budynku

Oznakowane wejście do budynku od strony kościoła akademickiego. Trzy stopnie, jest pochylnia. Drzwi dwuskrzydłowe,  automatycznie rozsuwane  Szerokość drzwi 130 cm. Drzwi wewnętrzne, również dwuskrzydłowe, automatycznie rozsuwane, szerokość 99 cm.  Obok głównego wejścia, jest wyjście ewakuacyjne,  dwuskrzydłowe, szerokość skrzydła otwieranego to 105 cm. Drugie skrzydło szerokości 46,5 cm. Możliwy podjazd samochodem dowożącym osobę niepełnosprawną pod samo wejście.

Opis wnętrza budynku

Korytarze płaskie. Na parterze znajdują się biura dla obsługi studentów, a także pokoje profesorskie. Na parterze jest winda, którą można się dostać na poziom plus jeden, plus dwa oraz plus trzy. Szerokość drzwi do windy 89 cm. Na I, II oraz III piętro,  gdzie są sale wykładowe oraz pokoje profesorskie – jest  dostęp dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Procedury w budynku

Dostęp do pomieszczeń na parterze, poziomie  plus jeden, plus dwa oraz plus trzy – nie wymaga pomocy osób trzecich. W przypadku jakichkolwiek problemów jest na miejscu pracownik portierni, który służy pomocą.

Portiernia

Tak

Położenie portierni

Poziom zero, tuż przy drzwiach wejściowych

Numer telefonu do portierni

tel. +48 225 699 706

Pomoc w budynku

Wyjątkowo, jeżeli jest taka potrzeba portier prosi telefonicznie pracownika biura, żeby wyszedł na parter do interesanta/ studenta.

Łazienki w budynku

Toalety ogólnodostępne (w tym dla osób niepełnosprawnych) znajdują się na poziomie zero, plus jeden, plus dwa,  plus trzy, gdzie można się dostać windą. Okrycia wierzchnie można umieścić w szafkach ubraniowych na monetę zwrotną (2 złote); znajdują się  one na poziomie zero, jak również plus dwa i plus trzy.

Dodatkowe dostosowania w budynku

W windzie jest system głosowy informujący o położeniu windy oraz możliwość połączenia z osobą (za pomocą wciśnięcia guzika), której można zgłosić awarię windy.

W niektórych salach jest podest z podjazdem i poręczami dla osób                        z niepełnosprawnościami. 

W  jednej z sal zajęciowych jest .specjalne oprogramowanie komputerów: oprogramowanie powiększające, udźwiękawiające i ubrajlawiające dla osób z dysfunkcją wzroku . (Jaws, Duxbury). 

Do dyspozycji jest pięć stanowisk komputerowych z dużymi monitorami oraz kontrastowymi klawiaturami. Można skorzystać również z drukarki brajlowskiej Index Everest. Dostępne są pomoce dydaktyczne do edukacji i rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących, takie jak: 

  • maszyny brajlowskie, 
  • tabliczki brajlowskie i dłutka, 
  • elektroniczna maszyna brajlowska Perkins Smart Brailler,
  • wypukłe podręczniki, atlasy, globusy,
  • kubarytmy,
  • lupy i lunety,
  • pomoce do rehabilitacji wzroku,
  • białe laski,

i inne materiały metodyczne z zakresu tyflopedagogiki.

Wstęp dla psa przewodnika

Osoby z psem asystującym są wpuszczane do budynku.

Kierownik/dyrektor administracyjny

mgr Mateusz Szlosek

Numer telefonu

tel. +48 225 619 006