Przejdź do treści

W lipcu 2018 roku UKSW podpisał umowę na wykonanie Centrum Sportowego UKSW. Jest to pierwszy, własny obiekt sportowy Uczelni.

Dotychczas uczelnia wynajmowała pomieszczenia i obiekty sportowe od podmiotów zewnętrznych w celu zapewnienia zajęć z wychowania fizycznego swoim studentom. Takie rozwiązanie było nieekonomiczne i zmuszało studentów do przemieszczania się poza teren uczelni, w różne części miasta, często trudno dostępne komunikacyjnie.

Budowa obiektu o charakterze sportowym na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 jest uzasadniona z punktu widzenia ekonomicznego i funkcjonalnego. Centrum Sportowe UKSW skupia w sobie m.in. halę gimnastyczną do gier zespołowych takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna; siłownię i pomieszczenia wielofunkcyjne do uprawiania różnych sportów. Gwarantuje to szeroką ofertę dla studentów, dla których kondycja fizyczna jest tak samo ważna jak umysłowa. Posiadanie własnej bazy sportowej jest ważne tym bardziej, że studenci UKSW zdobywają wysokie miejsca w rozgrywkach międzyuczelnianych w lekkoatletyce i uczestniczą w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej kobiet.

Kampus UKSW przy ul. Wóycickiego posiadając tego typu obiekt sportowy odgrywa ważną rolę przestrzenno-funkcjonalną dla społeczności północnych Bielan. Stworzenie Centrum Sportowego, otwartego i ogólnodostępnego jest miejscem integracji społeczności lokalnej ze społecznością uniwersytecką.

Inwestycja finansowana jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Termin oddania obiektu do użytkowania to II kwartał 2020 roku.