Uniwersytet Młodego Badacza

Projekt powstał z myślą o dzieciach w wieku 7-11 lat i ich rodzicach.

Uniwersytet Młodego Badacza gromadzi wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów młodych badaczy.

Inicjatywa powstała przy współpracy Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW z Fundacją Rozwoju UKSW. Projekt zakłada działalność w ramach trzech modułów: społeczeństwo i filozofia, ludzie i polityka oraz człowiek i środowisko.

Moduł Społeczeństwo i filozofia przybliża zagadnienia związane z filozofią, światem mediów i cyberprzestrzeni. Uczestnicy lekcji rozmawiają o wzajemnym szacunku i o pożytkach płynących z tego, że ludzie się różnią.

Zajęcia w ramach modułu Ludzie i polityka pokazują, na czym właściwie polega polityka i że nie można przed nią uciec. Uczestnicy zajęć zorganizują własne wybory i nauczą się kulturalnie debatować.

Człowiek i środowisko to blok tematyczny, w którym można sprawdzić co jeść, aby być zdrowym, dlaczego tak ważne jest mycie rąk, a także dowiedzieć się jak widzą zwierzęta. Każdym zajęciom towarzyszą wykłady, warsztaty oraz gry tematyczne.

W 2022 r. inicjatywa  została uhonorowana przez rodziców jako najlepsza inicjatywa rozwojowa dla dzieci w Warszawie w kategorii LOGIKA.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Młodego Badacza